banner61

Nazilli Belediyesi teknolojik yeniliklere kucak açmaya devam ediyor

banner35

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN NAZİLLİ BELEDİYESİ PERSONELLERİNE BULUT KENT BİLGİ SİSTEMİ EĞİTİMİ VERİLDİ.

Nazilli Belediyesi teknolojik yeniliklere kucak açmaya devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Nazilli Belediyesi personellerine Bulut Kent Bilgi Sistemi eğitimi verildi.

Nazilli Belediyesi personellerine, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve altyapıdan üst yapıya, planlamadan sağlığa, güvenlikten ulaşıma, eğitimden turizme kısaca kent hayatındaki tüm verilerin dijital olarak depo edilmesini sağlayan Bulut Kent Bilgi Sistemi’ne ilişkin eğitim aldı.

Osman Türkmenoğlu tarafından verilen seminerde vatandaşların yaşadıkları şehrin yapısını oluşturan adres, park bahçe, çevre gibi bileşenlere detaylı erişimlerini sağlayan dinamik ve interaktif bir uygulama üzerinden nasıl ulaşabilecekleri anlatıldı.

Nazilli Belediyesi olarak teknolojik yenilikleri yakından takip ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “1390 belediye için oluşturulan kent bilgi sistemi ve kent rehberine ilişkin detaylı eğitim veren hocamıza teşekkür ediyorum. Bu tür uygulamalar vatandaşımızın belediye hizmetlerinden en hızlı ve en etkin şekilde faydalanmasına imkan sağlamaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2023, 15:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER