Nazilli Belediyesi personellerine Acil Durum Eğitimi verildi

banner35

AYDIN (İHA) - NAZİLLİ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİNE ACİL DURUM EĞİTİMİ VERİLEREK TATBİKAT YAPILDI.

Nazilli Belediyesi personellerine Acil Durum Eğitimi verildi

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personellerine Acil Durum Eğitimi verilerek tatbikat yapıldı.

Nazilli Belediyesi tarafından Fen İşleri Müdürlüğü’nden 50 personele İş Güvenliği Uzmanı Yakup Türkan tarafından Acil Durumu Eğitimi verildi. Söz konusu eğitimlerin her yıl düzenli olarak yapılmasının hem yönetmelik gereğince hem de iş güvenliğinin sağlanması açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Türkan; “Acil durum ve yangın tatbikatı, kişinin acil durum esnasında nasıl davranması gerektiğini bilmesi açısından hayati öneme sahip bir uygulamadır. Acil durum anında panik yapmamak ve korunabilmek amacıyla tatbikat uygulaması yapmak, insan sağlığı ve güvenliği için gereklidir. İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelikte tatbikat yapılması zorunluluğu gereğince Nazilli Belediyesi personellerine Acil Durum Eğitimi ve Yangın Tatbikatı uygulaması ile acil durumlara karşı uygulamalı eğitimimizi tamamladık. Bu süreçte bizlere gerekli desteği sağlayan Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan ve ilgili müdürlüklerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Verilen eğitimlerin önemine vurgu yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Özcan ise "Önceliğimiz insana yaraşır iş ve çalışma ortamları sağlamaktır. Sağlanılan bu ortamlarda da yaşanılabilecek olumsuz durumlar da çalışanların nasıl ve ne şekilde ilk müdahaleyi bilmesidir. Ben verdikleri çok önemli bilgiler ve eğitimler için yetkili arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İş yerlerinde afet yönetiminin bilinçli olarak yapılması durumlarında çok hayat kurtaracağını yaşanılan tecrübeler göstermiştir" dedi.

Başkan Özcan sözlerinin devamında, "Biz insana değer vermeyi bilen ve sevgi medeniyeti kurmuş bir milletiz. Böyle bir medeniyette çok basit sebeplerden dolayı insan hayatı hiçe sayılmamalıdır. İş yerlerinin güvenliği çok önemlidir dolayısıyla işçilerin ki de. Sahada soğuk sıcak demeden çalışan işçi personelimiz bizler için, Nazilli halkı için çok kıymetli. Kendilerine verilen eğitimlerin çok faydalı olduğuna inanıyor tüm çalışma arkadaşlarıma katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Teorik eğitimlerin ardından şantiye bahçesinde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikata katılan personeller İş Güvenliği Uzmanı eşliğinde yangın söndürme ekipmanları ile müdahalede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2023, 20:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER