banner61

Kuşadası’nın kalbi kent meydanında atacak

banner35

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL, ESNAFLA BİR ARAYA GELEREK ESKİ BELEDİYE HİZMET BİNASINI KAPSAYAN ALANDA YAPIMI SÜREN LÜTFİ SUYOLCU KENT MEYDANI VE YAŞAM MERKEZİ İLE İLGİLİ FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNDU. PROJE TAMAMLANDIĞINDA KUŞADASI’NA YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ DAHA KAZANDIRACAKLARINI BELİRTEN BAŞKAN ÖMER GÜNEL, “BİRÇOK ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK OLAN KENT MEYDANIMIZ, EKONOMİK AÇIDAN ESNAFIMIZA DA KATKI SUNACAK” DEDİ.

Kuşadası’nın kalbi kent meydanında atacak
banner66

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, esnafla bir araya gelerek eski belediye hizmet binasını kapsayan alanda yapımı süren Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi ile ilgili fikir alış verişinde bulundu. Proje tamamlandığında Kuşadası’na yeni bir cazibe merkezi daha kazandıracaklarını belirten Başkan Ömer Günel, “Birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan kent meydanımız, ekonomik açıdan esnafımıza da katkı sunacak” dedi.

Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası’nda, Başkan Ömer Günel’in seçim döneminde verdiği sözlerden biri olan ‘kent meydanı’ projesinin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Camikebir Mahallesi’nde bulunan eski belediye binasının kontrollü bir şekilde yıkılmasının ardından turizm sezonunun sona ermesiyle başlayan çalışmada, ekipler tarafından projede yer alan otoparkın diyafram duvarlarının yapımı büyük oranda tamamlandı. Çok önemli bir ihtiyacı giderecek olan kent meydanı projesi Kuşadası’nın sosyal, kültürel, ekonomik ve sanatsal yaşamına da önemli bir katkı sunacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 20 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi projesiyle ilgili fikir alış verişinde bulunmak için bölge esnafıyla bir araya geldi. CHP Kuşadası İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Gürbilek’in de eşlik ettiği buluşmada Başkan Ömer Günel, esnaftan kent meydanıyla ilgili gelen soruları yanıtladıktan sonra projede yer alan otopark, ticari üniteler ve peyzaj düzenlemesi hakkında bilgi verdi.

Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi’nin Kuşadası’na yakışan çok güzel bir proje olacağını belirten Başkan Ömer Günel, “Proje, aynı zamanda kentimize büyük bir değer katacak. Kent meydanı, modern bir turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kuşadası’nın önemli bir ihtiyacını giderecek. Amfi tiyatro, küçük meydanlar, çocuk oyun ve yürüyüş alanlarına sahip olacak kent meydanımızda konserler, çeşitli etkinlikler ve kutlamalar gerçekleştireceğiz. Böylece Kuşadası’nın yeni cazibe merkezi haline gelecek olan kent meydanı, esnafımıza ekonomik açıdan katkı sağlayacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2023, 11:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER