Kuşadası’ndaki balık tezgahlarında sağlık ve hijyen denetimi yapıldı

banner35

KUŞADASI BELEDİYESİ İLE İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KENT MERKEZİNDEKİ KAPALI PAZAR YERİNDE BULUNAN BALIK TEZGAHLARINDA SAĞLIK VE HİJYEN DENETİMİ YAPILDI. DENETİMDE, SATIŞA SUNULAN BALIKLARIN BOYLARI DA ÖLÇÜLEREK YASAL SINIRLARA UYGUNLUĞUNA BAKILDI.

Kuşadası’ndaki balık tezgahlarında sağlık ve hijyen denetimi yapıldı

Kuşadası Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kent merkezindeki kapalı pazar yerinde bulunan balık tezgahlarında sağlık ve hijyen denetimi yapıldı. Denetimde, satışa sunulan balıkların boyları da ölçülerek yasal sınırlara uygunluğuna bakıldı.

Türkiye’de denizlerdeki av yasağı 1 Eylül’de sona erdi. Yasağın kalkmasıyla birlikte Kuşadası’nda balıkçı tekneleri avlanmak için denize açıldı. Kuşadası Belediyesi Zabıta ekipleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü, balık neslinin korunması ve vatandaşların deniz ürünlerine sağlıklı yollardan ulaşması için kentteki pazar yerlerinde balık satışı yapılan tezgâhlarda denetimlerini sıklaştırdı. Bu çerçevede ekipler son olarak kent merkezindeki kapalı pazar yerinde balık tezgâhlarına denetim gerçekleştirdi. Denetimde, tezgâhlarda avlanması yasak türlerin olup olmadığı kontrol edildi.

Kuşadası’nda balık tezgahları halk sağlığına uygun

Uygunsuz bir durumun belirlenmediği denetimde, satışa sunulan balıkların tazeliği ve halk sağlığı açısından uygunluğuna bakıldı. Tezgahlardaki balıkların boyları tek tek ölçüldü. Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise tezgah sahiplerini genel temizlik kuralları konusunda bilgilendirdi. Denetimde tezgahların hijyen kurallarına ve halk sağlığına uygun olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2023, 12:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER