Kuşadası’nda kıyı temizliği yapıldı

banner35

AYDIN'IN KUŞADASI İLÇESİNDE 48. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KUŞADASI BELEDİYESİ İLE KUŞADASI ŞEHİT KAYA ALDOĞAN ANADOLU LİSESİ İŞ BİRLİĞİNDE KIYI TEMİZLİĞİ ETKİNLİĞİ YAPILDI. KUŞADASI’NIN SAHİL ŞERİDİNDEN KISA SÜRE İÇERİSİNDETORBALARCA ÇÖP TOPLAYAN ÖĞRENCİLER, ÇEVREYİ KORUMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Kuşadası’nda kıyı temizliği yapıldı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 48. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi iş birliğinde kıyı temizliği etkinliği yapıldı. Kuşadası’nın sahil şeridinden kısa süre içerisinde torbalarca çöp toplayan öğrenciler, çevreyi korumanın önemine dikkat çekti.

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi öğrencileri ile Gezi İnceleme ve Turizm Kulübü öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, Setur Marina yanında bulunan Engelsiz Plaj’dan başlayarak, Atatürk Meydanı’na kadar olan alanda duyarsız kişiler tarafından kıyıya ve kayalıklara atılan çöpler toplandı. Toplanan çöp ve atıklar türlerine göre sınıflandırıldıktan sonra geri dönüşüm işlemine tabi tutulması için Kuşadası Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2024, 21:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER