banner61

Köşk’te öğrencilere yönelik ’Kudüs bilinci’ sunumu yapıldı

banner35

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN FİLİSTİN VE KUDÜS KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURULMASI VE DEVAM EDEN ZULÜMLERİN UNUTTURULMAMASI AMACIYLA AYDIN'IN KÖŞK İLÇESİNDE BULUNAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NDE 'KUDÜS BİLİNCİ' SUNUMU YAPILDI.

Köşk’te öğrencilere yönelik ’Kudüs bilinci’ sunumu yapıldı
banner66

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Filistin ve Kudüs konusunda farkındalık oluşturulması ve devam eden zulümlerin unutturulmaması amacıyla Aydın’ın Köşk ilçesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ’Kudüs bilinci’ sunumu yapıldı.

İlçe Vaizi Ercan Özdemir tarafından gerçekleştirilen ’Kudüs bilinci’ sunumu programında; Tarihin neredeyse her döneminde uğruna mücadele verilen Kudüs, Bizim neyimiz olur? Hz. Ömer’in emaneti, Selahaddin Eyyûbî’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın mirası, Abdülhamid Han’ın davası, Ecdad yadigarı Kudüs’ün geçmişten günümüze tarihi, Yahudilik, Hristiyanlık ve İslamiyet açısından önemi, kutsal ve vazgeçilmez bir şehir oluşu, İsrail’in yıllardır sürdürdüğü bu zulmü hangi gerekçelere dayandırdığı ve biz bu konuda ne yapmalıyız? sorularına sunum çerçevesinde cevaplar aranmaya çalışıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2024, 11:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER