Gurbetçi ve turistlerin hediyesi kuruyemiş oluyor

banner35

YAZ TATİLİNİN SONUNA YAKLAŞILMASI İLE BİRLİKTE DÖNÜŞE GEÇEN YERLİ VE YABANCI TURİSTLER KURUYEMİŞ MAĞAZALARINDA YOĞUNLUK OLUŞTURMAYA BAŞLADI. HER YIL YAZ TATİLİNDE MİLYONLARCA KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ TÜRKİYE’DEN GÖTÜRÜLEN EN KIYMETLİ HEDİYELERDEN BİRİNİN TÜRK KURUYEMİŞİ OLDUĞU BELİRTİLDİ.

Gurbetçi ve turistlerin hediyesi kuruyemiş oluyor

Yaz tatilinin sonuna yaklaşılması ile birlikte dönüşe geçen yerli ve yabancı turistler kuruyemiş mağazalarında yoğunluk oluşturmaya başladı. Her yıl yaz tatilinde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Türkiye’den götürülen en kıymetli hediyelerden birinin Türk kuruyemişi olduğu belirtildi.

Yaz tatilinin sonuna gelinmesi ve havaların da yavaş yavaş serinlemeye başlaması ile kuruyemiş sektöründe turist ve gurbetçi yoğunluğu başladı. Merkezi Aydın’da olan ve ülke genelinde 109 şubesi bulunan Tuğba Kuruyemiş’te son günlerde satışların önemli bir kısmının yurtdışından gelen misafirlere yapıldığını belirten Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, “Türk kuruyemişine sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde değer katıyoruz. Turist ve gurbetçilerin Türkiye’den götürdükleri en değerli hediyelerin başında Türk kuruyemişi oldu. Nasıl ülkemizde Almanya’dan gelen bir yakınımızdan çikolata beklentisi var ise artık Türkiye’den dönen birinden de Tuğba Kuruyemiş markalı kuruyemiş beklentisi oluşmaya başladı. Bu nedenle her yıl turizm sezonu sonunda kuruyemiş satışlarının önemli bir kısmı tatilini tamamlayan turist ve gurbetçilere oluyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2023, 16:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER