Çakı gibi operatör oldular

banner35

BELGESEM İŞ VE TARIM MAKİNELERİ OPERATÖR YETİŞTİRME KURSU İLE KUYUCAK BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TARIM MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLAYAN KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ. ADETA ÇAKI GİBİ OPERATÖR OLAN GENÇLERİN BELGELERİ KUYUCAK BELEDİYE BAŞKANI UĞUR DOĞANCA TARAFINDAN TESLİM EDİLDİ.

Çakı gibi operatör oldular

Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu ile Kuyucak Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen tarım makineleri operatörlük kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Adeta çakı gibi operatör olan gençlerin belgeleri Kuyucak Belediye Başkanı Uğur Doğanca tarafından teslim edildi.

Kuyucak’ta Belediye iş birliği ile düzenlenen eğitim döneminin oldukça verimli geçtiğini belirten Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İş Makineleri Operatörlük Eğitim Kursu ve Belgesi veren Belgesem’in kurucu eğitmeni Okan Sezgin, “Değişen dünya düzeninde hem vakitten hem de nakitten daha kazançlı çıkmak için teknolojiye ve makineleşmeye ayak uydurmak şart oldu. Eskiden tamamen kişilerin fiziksel gücü ile gerçekleştirilen tarım artık günümüzde teknolojik güç ve makineleşme ile sürdürülebilen bir uğraş haline geldi. Bu da iş ve tarım makinelerini kullanabilme mahareti ile gerçekleşiyor. Belgesem olarak başta Aydın olmak üzere çevre yerleşim birimlerinde kurslar düzenliyoruz. Bu kursumuzu da Kuyucak Belediyesi ile işbirliği içinde gerçekleştirdik” diyerek kurslara katıp başarı ile sınavları geçerek operatörlük belgesi alanları tebrik etti.

Kuyucak’ın da önemli bir tarım kenti olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Uğur Doğanca, gerek tarımsal alanda gerekse sanayi ve inşaat sektöründe başarının temel şartının az zamanda doğru, sağlam ve çok iş yapmak olduğunu belirterek kursiyerlere en iyi şekilde eğitim verip yetiştiren Belgesem yetkililerine teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kuyucak ilçesinin yeni iş ve tarım makinesi operatörleri belgelerine kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2024, 14:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER