banner61

AYESOB üyelerini Teknofest’e götürüyor

banner35

AYESOB ÜYELERİNİ TEKNOFEST’E GÖTÜRÜYOR

AYESOB üyelerini Teknofest’e götürüyor

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB), birliğe bağlı oda başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini Teknofest İzmir’e götürüyor.

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest, İzmir Çiğli Havalimanı’nda başladı. 1 Ekim’e kadar devam edecek olan ve daha önce milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan festivalin İzmir ayağına, AYESOB Başkanı Muahmmet Ali Künkcü’de oda başkanları ve yönetimleri ile birlikte katılacaklarını ifade etti.

Künkcü “Milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda gençlerin ilgisinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olan Teknofest’in İzmir ayağını oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret edeceğiz. Teknoloji yarışmalarında, ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç hayallerini gerçekleştirmek için bu festivalde yarışıyorlar. Onların hayallerindeki projeleri giderek yerinde görmek istiyoruz. Yine Kızılelma, Bayraktar Akıncı, Bayraktar TB3, Bayraktar TB2, Cezeri, Hürjet, Altay tankımızı ve Milli Muharip Uçağımız Kaan’ı yakından görmek istiyoruz. Bu sebeple de Pazar günü 82 odamızın başkanına ve yönetim kurullarına davet gönderdik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2023, 12:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER