Aydın’ın su kaynakları masaya yatırıldı

banner35

ÖNEMLİ TARIM KENTLERİNDEN OLAN AYDIN’IN SU KAYNAKLARI VE SON DURUMU AYDIN İL SU YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI’NDA MASAYA YATIRILDI.

Aydın’ın su kaynakları masaya yatırıldı

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’ın su kaynakları ve son durumu Aydın İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda masaya yatırıldı.

Her geçen gün suyun önemi bir kez daha ortaya çıkarken, Aydın’ın su kaynaklarının korunması için Aydın İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda il genelinde su kaynaklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar ve projeler ele alındı.

Toplantı ile ilgili DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Aydın İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bölge Müdürlüğümüz Abdurrahman Polat toplantı salonunda yapılmıştır. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Bölge Müdürümüz Emrah Köleoğlu, Bölge Müdür Yardımcılarımız ve ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri katılım sağladı. Yapılan toplantıda, su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve kalitedeki kötüye gidişin engellenmesi; su kaynaklarının uzun dönemli korunmasına yönelik sürdürülebilir, dengeli ve hakkaniyetli bir şekilde su kullanımının sağlanması, suyun verimli kullanılması, taşkın ve kuraklıkların neden olduğu etkilerin hafifletilmesine yönelik yapılması gerekenler görüşülmüştür. Kurul üyesi Kurumlar tarafından gerçekleştirilen Alt Komisyon çalışmaları hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 11:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER