Aydın’da gıda denetimleri aralıksız devam ediyor

banner35

AYDIN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE DEĞİŞEN BESLENME ALIŞKANLIKLARINI DA DİKKATE ALARAK GIDA SATIŞI YAPILAN İŞLETMELERDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

Aydın’da gıda denetimleri aralıksız devam ediyor

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte değişen beslenme alışkanlıklarını da dikkate alarak gıda satışı yapılan işletmelerde denetim gerçekleştirdi.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yıl boyu gerçekleştirilen gıda denetimleri Ramazan ayında da hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen ekipler, Ramazan boyunca vatandaşların güvenli gıda tüketebilmesi için fırın, unlu mamüller, ekmek, tatlı, şekerli mamul, et ve süt ürünleri satışı ve üretimi yapan gıda işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. Ramazanda değişen beslenme alışkanlıklarında oluşabilecek durumları da göz önünde bulunduran ekipler, ayrıca, ‘Ramazan paketi’ adı altında hazırlanan gıda paketlerinin de kontrollerini yaparak gıdaların son tüketim tarihi ile etiket bilgileri kontrol etti.

Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Aydın merkez ve ilçelerinde tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretimi, satışı ve toplu tüketim alanlarıyla ilgili denetimler hız kesmeden devam ediyor. Bugün yapılan denetimlere İl Müdürümüz İbrahim Altıntaş, İl Müdür Yardımcımız Eray Yeşilçayır, Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Figen Sezer Köksal da katıldı. Denetimler kapsamında, işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları ve asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları kontrol edildi. Ayrıca işletme sahipleri ve çalışanları, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2024, 11:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER