banner61

Aydın Ticaret Borsası, TOGG’u teslim aldı

banner35

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NİN (TOBB) 79. GENEL KURULU’NDA YAPILAN KURA ÇEKİMİ SONRASINDA TÜRKİYE’NİN VİZYON PROJELERİ ARASINDA YER ALAN YERLİ VE MİLLİ ELEKTRİKLİ ARACI TOGG, AYDIN TİCARET BORSASI’NA TESLİM EDİLDİ.

Aydın Ticaret Borsası, TOGG’u teslim aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimi sonrasında Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG, Aydın Ticaret Borsası’na teslim edildi.

Aydın Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79’uncu Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimini neticesinde TOGG’un Türkiye’nin renkleri serisinde zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sulardan ilham alan Gemlik mavisi renkteki aracını envanterine kaydetti. Türkiye’nin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili TOGG’u teslim almanın gururunu yaşadıklarını belirten Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “ Birliğimizin de hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobili Borsamıza kazandırdık. Ülkemiz ekonomisine ve sanayisine ışık tutan TOGG’un ülkemize kazandırılmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ülkemizin yerli ve milli ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, bakanlarımıza, tüm yatırımcı kuruluşlarımıza, TOGG çalışanlara ve emeği geçen herkese Borsamız adına teşekkürlerimi sunuyor; Borsamıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2023, 10:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER