Köşk’te selden kapanan yollar temizlendi, mahallelerde temizlik çalışmaları devam ediyor

banner35

AYDIN'IN KÖŞK İLÇESİ'NE BAĞLI ÇEŞİTLİ KIRSAL MAHALLELERDE DÜN AKŞAM ETKİLİ OLAN SAĞNAK YAĞIŞ VE SONRASINDA YAŞANAN SEL FELAKETİNDEN ETKİLENEN BÖLGELERDEKİ YOLLAR TEMİZLENDİ. KÖŞK-BAŞÇAYIR YOLUNUN TAMAMEN TRAFİĞE AÇILDIĞI MEZEKÖY, İLE UZUNDERE'NİN KELLER VE KÖSELER MAHALLERİNDE İSE TEMİZLİK ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİ BİLDİRİLDİ.

Köşk’te selden kapanan yollar temizlendi, mahallelerde temizlik çalışmaları devam ediyor

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı çeşitli kırsal mahallelerde dün akşam etkili olan sağnak yağış ve sonrasında yaşanan sel felaketinden etkilenen bölgelerdeki yollar temizlendi. Köşk-Başçayır yolunun tamamen trafiğe açıldığı Mezeköy, ile Uzundere’nin Keller ve Köseler Mahallerinde ise temizlik çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Aydın’ın Köşk ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yağış sonrası oluşan sel felaketinde başta Mezeköy olmak üzere Uzundere Köyü’nün Keller ve Köseler Mahallesi’nde zarar ve ziyan oluşmuştu. Dolu yağışının da etkili olduğu köylerde sel felaketinden dolayı her yer çamur altında kaldı. Gece ilk olarak yolları açan ekipler sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü.

Gece selin etkili olduğu köylerde inceleme yapıp çalışmaları bizzat yerinde takip eden Köşk Belediye başkanı Nuri Güler, yaraları en kısa sürede saracaklarını belirtti.

Sabah hava aydınlandıktan sonra temizlik çalışmalarına başlayan Köşk Belediyesi’ne bağlı ekipler çamurla kaplanan sokak ve yolları yıkayarak selin izlerini silmeye çalıştı.

Bu arada incir sezonunda gerçekleşen yağışlar dolayısıyla incir üreticisinin zararının ciddi boyutta olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER