banner61

Bu parka gelenleri Barış Manço karşılıyor

banner35

AYDIN (İHA) - GERMENCİK BELEDİYESİ, TÜRK MÜZİĞİNİN USTA İSMİ BARIŞ MANÇO’NUN ÇOCUKLARLA OLAN DEV RESMİNİ, BARIŞ MANÇO PARKI’NA ÇİZDİ. GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ, DAHA GÜZEL BİR GERMENCİK İÇİN İLÇEDEKİ TRAFOLARDA ATIL GÖRÜNTÜYÜ ORTADAN KALDIRARAK KENT ESTETİĞİNE YÖNELİK SANATSAL ÇALIŞMALARI SÜRDÜRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Bu parka gelenleri Barış Manço karşılıyor

Germencik Belediyesi, Türk müziğinin usta ismi Barış Manço’nun çocuklarla olan dev resmini, Barış Manço Parkı’na çizdi. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, daha güzel bir Germencik için ilçedeki trafolarda atıl görüntüyü ortadan kaldırarak kent estetiğine yönelik sanatsal çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Germencik’in Yedi Eylül Mahallesi’ndeki Barış Manço Parkı’nda bulunan trafonun üzerine Anadolu Rock müziğinin duayen ismi merhum Barış Manço’nun resmi çizildi. Yağlıboya tekniğinin kullanıldığı eserde usta sanatçının, çocuklarla olan fotoğrafı resmedilirken, trafodaki kötü görüntü de kaldırıldı. Çevre düzenlemesinin yapıldığı park ağaç ve çiçeklerle donatıldı. Temiz hava almak için parka gelen vatandaşları Manço’nun resmi karşılıyor.

“Sanatsal çalışmalar sürecek”

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ilçedeki trafolardaki atıl görüntüyü ortadan kaldırmak için çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, “Türk müziğinin usta ismi, halkımızın gönlünde eşsiz bir yer edinen Barış Manço’nun adını taşıyan parkımızda yer alan trafoda resim çalışması gerçekleştirdik. Hem sanatçımızın eşsiz hatırasına hem de ilçemizin kent estetiğinin geliştirilmesine yönelik çalışma yaptık. Daha güzel bir Germencik için ilçemizdeki trafolarda atıl görüntüyü ortadan kaldırarak kent estetiğine yönelik bu gibi sanatsal çalışmalarımız aralıksız sürecek.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 10:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER