banner61

Efeler Belediyesi, Kemer Mezarlığı’nda yer kalmadığını açıkladı

banner35

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN EFELER İLÇESİNDEKİ KEMER MEZARLIĞI’NDA YER KALMADIĞINI AÇIKLAYAN EFELER BELEDİYESİ, DEFİN İŞLEMLERİNİN, BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN KUYULU MAHALLESİ’NDE TAHSİS EDİLEN ALANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİNİ BELİRTTİ.

Efeler Belediyesi, Kemer Mezarlığı’nda yer kalmadığını açıkladı
banner66

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Kemer Mezarlığı’nda yer kalmadığını açıklayan Efeler Belediyesi defin işlemlerinin, Büyükşehir tarafından Kuyulu Mahallesi’nde tahsis edilen alanda gerçekleştirileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde bir yerel haber sitesinde çıkan “Kuyulu Mahallesi sakinlerinden mezarlık tepkisi” başlıklı haber üzerine açıklama yapan Efeler Belediyesi, Kemer Mezarlığı’nda yer kalmaması sonucu defin işlemlerinin Kuyulu Mezarlığı’nda devam edeceğini belirtti. Koronavirüs sürecinin ardından defin işlemlerinde yaşanan artış ile birlikte Kemer Mezarlığı’nda yer kalmadığının ifade edildiği açıklamada “Belediyemizin sorumluluk alanı içinde kalan tüm mahallelerimizde olduğu gibi Kuyulu Mahallemizde de vatandaşlarımızın talep ve önerilerini yerine getirmek yaptığımız tüm hizmetlerin önündedir. Gerek mahallelerimize yaptığımız ziyaretlerde gerekse belediyemizde ağırlayarak vatandaşlarımızı dinliyor, görev ve sorumluluk alanımızdaki her konuda talepleri yerine getirmeye, Efeler’i hizmet ağıyla örmeye devam ediyoruz. Habere konu olan Kuyulu Mahallesi’nde olduğu gibi Aydın ilimizde mezarlıkların yerlerinin belirlenmesi ve kamulaştırılması Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. 2014’te Aydın’ın Büyükşehir Belediyesi statüsüne geçmesi ile beraber mezarlık hizmetleri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Ancak 16 Nisan 2014 tarihinde Efeler Belediyemizin, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokol gereğince cenaze defin ve bakım hizmetleri belediyemize devredilmiştir. Koronavirüs pandemisinin ciddi tehdit içerdiği dönemde defin işlemlerinde yüksek bir artış olduğu, bu definlerin büyük bir bölümünün merkez mezarlığımız olan Kemer Mezarlığı’na yapıldığı, verilen mezarlık yerlerinin geçici bir çözüm olduğu, defin işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmasını önlemek maksadıyla tarafımızdan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca yazı yazılmıştır. Kuyulu Mahallemizde bulunan mülkiyeti hazineye ait, 219 parsel 14 bin 600 metrekarelik yüzölçümlü ham toprak vasıflı taşınmaz Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce tarafımıza mezarlık olarak kullanılması için verilmiştir. Kemer Mezarlığı’mızda defin yapılacak mezar yeri kalmaması nedeniyle Kuyulu Mahallesi Mezarlığı ile beraber sorumluluk sınırlarımız dâhilinde toplam 121 adet mezarlıkta defin işlemleri gerçekleştirilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2023, 11:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER