banner61

Buharkent’te Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları fener alayı ile taçlandı

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN BUHARKENT İLÇESİNDE CUMHURİYET’İN 100. YILI KUTLAMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENEN FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ İLÇE HALKININ YOĞUN KATILIMIYLA COŞKU İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Buharkent’te Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları fener alayı ile taçlandı

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Cumhuriyet’in 100. yılı kutlama haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen fener alayı yürüyüşü ilçe halkının yoğun katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Aydın genelinde olduğu gibi Buharkent’te de gün boyu devam eden 100. yıl kutlamaları, akşam saatlerinde düzenlenen fener alayı ile taçlandı. Fener alayı yürüyüşüne katılan vatandaşlar, Türk bayrakları ve meşalelerle korteje eşlik etti. Yürüyüş güzergahı boyunca çok sayıda vatandaş da evlerinin balkonlarından ve yol kenarlarından bayraklarla ve meşalelerle etkinliğe renk kattı. Buharkent’te bir haftadır birçok etkinlikle kutlanan Cumhuriyet’in 100. yılı, son olarak gerçekleşen fener alayı ile taçlandı. Fener alayı yürüyüşüne Buharkent Kaymakam Vekili Cuma Omurca ile Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un yanı sıra protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve Buharkent halkı katıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2023, 15:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER