Söke ‘de 19 Mayıs coşkusu

banner35

SÖKE ‘DE 19 MAYIS KUTLANDI

Söke ‘de 19 Mayıs coşkusu

Kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı günün 105. yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Söke’de törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenler Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.

Daha sonra kutlama programına geçildi. Törene Söke Kaymakamı Ali Akça, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Söke Garnizon Komutanı Korhan Gedizlioğlu başta olmak üzere protokolün diğer temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenci grupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Söke Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Turan Günen yaptı. Günen konuşmasında; “Bugün Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin meşalesini Samsun’da tutuşturup, Anadolu’da elden ele dolaşmaya başladığı günün 105. Yıldönümü. Vatan sevgisinin tüm dünyaya gösterildiği gün. Büyük özveri ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere aktarmak gençlerimizin görevi olmalıdır. Biliyoruz ki gençler geleceğimizin teminatısınız” İfadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençliğin Ata’ya cevabı okunurken; günün anlamına uygun şiirler de okundu. Halk oyunları gösterileri ile renklenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında karate gösterisi yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER