Sağlık personelleri, hasta vatandaşların oy kullanmaları için seferber oldu

banner35

AYDIN (İHA) - YEREL SEÇİMLER İÇİN AYDIN’DA 882 BİN 124 SEÇMENİN OY KULLANMASI BEKLENİRKEN, HASTANEDE YATAN VEYA EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANAN VATANDAŞLAR İÇİN DE GÖREV YAPAN 260 SAĞLIK PERSONELİ, VATANDAŞLARIN OYLARINI KULLANABİLMESİ İÇİN SEFERBER OLDU.

Sağlık personelleri, hasta vatandaşların oy kullanmaları için seferber oldu

Yerel seçimler için Aydın’da 882 bin 124 seçmenin oy kullanması beklenirken, hastanede yatan veya evde sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşlar için de görev yapan 260 sağlık personeli, vatandaşların oylarını kullanabilmesi için seferber oldu.

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da oy kullanma işlemi sabah 08.00 itibariyle başladı. Aydın’ın Efeler ilçesinde de birçok vatandaş sabahın erken saatlerinde sandık başına giderek oylarını kullandı. İl genelinde ise 882 bin 124 seçmenin 2 bin 918 sandıkta oy kullanması beklenirken, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü de hastanelerde yatan veya evde sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşların oy kullanmasını sağlamak amacıyla seçim mesaisine başladı. Sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başlayan sağlık personelleri, hasta vatandaşların oy verme işlemlerini gerçekleştirebilmesi için adeta seferber oldu. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde il genelinde seçim günü 69 araç ve 78 ekip olmak üzere toplam 260 sağlık personeli görev yapacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER