banner61

Kaçak kazı jandarmaya takıldı

banner35

AYDIN'IN İNCİRLİOVA İLÇESİNDE ELLERİNDE FENER İLE ARAZİDE DOLAŞIRKEN JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANAN ŞAHISLARIN ARACININ ARKA KOLTUĞUNDA DEDEKTÖR VE KAZI MALZEMELERİ ELE GEÇİRİLİRKEN TARİHİ ESER ARAMAK AMACIYLA KAÇAK KAZI YAPACAKLARI DEĞERLENDİRİLEN 3 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI.

Kaçak kazı jandarmaya takıldı
banner66

Aydın’ın İncirliova ilçesinde ellerinde fener ile arazide dolaşırken jandarma ekipleri tarafından yakalanan şahısların aracının arka koltuğunda dedektör ve kazı malzemeleri ele geçirilirken tarihi eser aramak amacıyla kaçak kazı yapacakları değerlendirilen 3 şahıs gözaltına alındı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı görev ve sorumluluk alanlarında bulunan bölgelerde vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarını 7-24 esasına dayalı olarak sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre, Dereağzı Mahallesi’nde gece saatlerinde el feneri ile arazide dolaşan 3 şahıs devriye ekibi tarafından tespit edilerek yakalandı. Şahısların kullanmış olduğu aracın arka koltuğunda görünür vaziyette 2 adet dedektör ve muhtelif kazı malzemeleri ele geçirildi. Tarihi eser aramak amacıyla kaçak kazı yapacakları değerlendirilen A.Y., U.B. ve S.B. isimli şahıslar gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER