banner61

Jandarma esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi

banner35

AYDIN (İHA) – OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE AYDIN GENELİNDE HAREKETE GEÇEN JANDARMA EKİPLERİ, ÖĞRENCİLERE ALKOL, SİGARA SATIŞI YAPILMAMASI VE ŞÜPHELİ ŞAHIS VEYA ARAÇ GÖRÜLDÜĞÜNDE DURUMUN KOLLUK KUVVETLERİNE BİLDİRİLMESİ KONULARINDA ESNAF VE VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ.

Jandarma esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi

Okulların açılmasıyla birlikte Aydın genelinde harekete geçen jandarma ekipleri, öğrencilere alkol, sigara satışı yapılmaması ve şüpheli şahıs veya araç görüldüğünde durumun kolluk kuvvetlerine bildirilmesi konularında esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, 2023/2024 eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle 17 ilçede ilköğretim, ortaokul ve liseleri ziyaret etti. Ayrıca okul çevresinde yer alan esnaflar da İlçe Jandarma Komutanı, Jandarma Karakol Komutanı ve Güvenli Eğitim Görevlisi Astsubayı, mahalle muhtarı, mahalle azası, okul müdürü, okul aile birliği yetkilisi ile birlikte ziyaret edildi. Etkinlikte öğrencilere alkol, sigara ürünlerinin satılmasının yasak olduğu, şüpheli şahıs ya da araçların görülmesi halinde en hızlı şekilde haber verilmesi gerektiği anlatıldı. Güvenli eğitim öğretim ortamının tesis edilmesi ve devamlılığının sağlanması için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulurken, jandarmanın her zaman görev başında olduğu belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER