banner61

Efeler’in çiftçi kadınları bilinçleniyor

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN EFELER İLÇESİNDEKİ ÇİFTÇİ KADINLAR, VAHŞİ SULAMAYI EN AZA İNDİRMEK HEDEFİYLE HAYATA GEÇİRİLEN BASINÇLI SULAMA SİSTEMİ İLE İLGİLİ ALDIKLARI KURSLA SUYUN VERİMLİ KULLANILMASINI ÖĞRENİYOR.

Efeler’in çiftçi kadınları bilinçleniyor

Aydın’ın Efeler ilçesindeki çiftçi kadınlar, vahşi sulamayı en aza indirmek hedefiyle hayata geçirilen basınçlı sulama sistemi ile ilgili aldıkları kursla suyun verimli kullanılmasını öğreniyor.

Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kadın üreticilere yönelik basınçlı sulama sistemi kursu düzenlendi. İlçe genelindeki kadın üreticilerin katıldığı kursta, vahşi sulamanın önüne geçmek ve suyun daha verimli kullanılmasını sağlamak hedefiyle hayata geçirilen basınçlı sulama sisteminin kullanımı ve önemi anlatıldı. Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Esen’in de katıldığı kursta kadın üreticiler hem bilgilendirildi hem de vahşi sulamanın zararlarını öğrendi.

Eğitimler ile ilgili Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçe Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açmış olduğumuz, kadın üreticilerimizin katılımcı olduğu Basınçlı Sulama Sistemleri konulu kursumuz devam ediyor. Vahşi sulamanın tarımsal sulamadaki payını en aza indirmek temel hedefimiz” ifadeleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER