banner61

Efeler’de 4 bin 300 kuşkonmaz fidesi dağıtıldı

banner35

EFELER İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ İLE YALOVA BAHÇE KÜLTÜRLERİ MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN İLE BİRLİKTE HAZIRLADIĞI 'EFELER DİYARINDA KUŞKONMAZ PROJESİ' ÇERÇEVESİNDE ÜRETİCİLERE 4 BİN 300 KUŞKONMAZ FİDESİ DAĞITILARAK DİKİMİ YAPILDI.

Efeler’de 4 bin 300 kuşkonmaz fidesi dağıtıldı

Efeler İlçe Tarım Müdürlüğü ile Yalova Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün ile birlikte hazırladığı ’Efeler Diyarında Kuşkonmaz Projesi’ çerçevesinde üreticilere 4 bin 300 kuşkonmaz fidesi dağıtılarak dikimi yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor" program sürüyor. Efeler İlçe Tarım Müdürlüğü ve Yalova Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün birlikte hazırladığı ’Efeler Diyarında Kuşkonmaz Projesi’ çerçevesinde 4 bin 300 kuşkonmaz fidesi dağıtıldı. Yetkililer tarafından çiftçilere kuşkonmazın yetiştirilmesi hakkında bilgi verilerek fidelerin dikimi gerçekleştirildi.

Programa Efeler Kaymakamı İlker Arıkan’da katılarak kadın çiftçiler ile birlikte kuşkonmazları toprakla buluşturdu, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER