banner61

Didim’de zararlı sinek tuzakları kontrol edildi

banner35

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TARIM KENTLERİNDEN OLAN AYDIN’IN DİDİM İLÇESİNDE, AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ, ZEYTİN ZARARLILARI VE PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ TUZAKLARI KONTROL EDİLDİ.

Didim’de zararlı sinek tuzakları kontrol edildi

Türkiye’nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın’ın Didim ilçesinde; akdeniz meyve sineği, zeytin zararlıları ve palmiye kırmızı böceği tuzakları kontrol edildi.

Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri bitki sağlığı ile ilgili konularda arazide periyodik kontrollerine devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen ekipler, incir, zeytin, çam gibi meyve ağaçlarında akdeniz meyve sineği, zeytin zararlıları ve palmiye kırmızı böceği izleme tuzakları yerinde kontrol etti. Zararlı popülasyonlarının da incelendiği kontrollerde zararlı yoğunluğunun tespit edilmesi halinde ise çiftçiler mücadele ve müdahale için uyarılıyor. Böylece oluşabilecek verim kayıplarının da önüne geçilmesi sağlanıyor.

Kontroller ile ilgili Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlçemiz bitki sağlığı birimi entegre mücadele programı çerçevesinde Akdeniz Meyve Sineği, Zeytin zararlıları ile palmiye kırmızı böceği tuzak kontrolleri gerçekleştirilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER