banner61

Bafa Gölü’nde yırtıcı kuşları avlayan şahıs DKMP ekiplerine yakalandı

banner35

AYDIN VE MUĞLA İL SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN BAFA GÖLÜ TABİAT PARKI'NDA KAPAN VE TUZAK KULLANARAK YIRTICI KUŞLARI AVLAYAN YABANCI UYRUKLU ŞAHIS DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR AYDIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN YAKALANDI.

Bafa Gölü’nde yırtıcı kuşları avlayan şahıs DKMP ekiplerine yakalandı

Aydın ve Muğla il sınırları içerisinde yer alan Bafa Gölü Tabiat Parkı’nda kapan ve tuzak kullanarak yırtıcı kuşları avlayan yabancı uyruklu şahıs Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Bafa Gölü Tabiat Parkı içerisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede koruma kontrol faaliyetleri sürdüren Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Aydın Şube Müdürlüğü ekipleri yabancı uyruklu bir şahsın kapan ve tuzak kullanarak yırtıcı kuşları avladığını tespit etti. Şahsın yakaladığı 2 atmaca ile canlı mühre olarak kullanılan 6 güvercin ve 1 fare ekipler tarafından doğaya salınırken, kaçak avda kullanılan kapan ve dürbüne de el konuldu. Ekipler tarafından para cezası uygulanan şahıs, Sarıkemer Jandarma Karakolu ekiplerine teslim edildi. Şahsın işlemlerinin ardından deport edilmek üzere Tuzla Geri Gönderme Merkezi’ne götürüleceği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER