Aydın’da çocuk yaşta trafik bilincinin oluşturulmasına dikkat çekildi

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN'IN EFELER İLÇESİNDE ‘HAYATLA YARIŞILMAZ’ SLOGANIYLA SAHAYA İNEN TRAFİK EKİPLERİ, VATANDAŞLARA TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VEREREK, TRAFİK BİLİNCİNİN ÇOCUK YAŞTA OLUŞTURULMASININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Aydın’da çocuk yaşta trafik bilincinin oluşturulmasına dikkat çekildi

Aydın’ın Efeler ilçesinde ‘Hayatla Yarışılmaz’ sloganıyla sahaya inen trafik ekipleri, vatandaşlara trafik güvenliği eğitimi vererek, trafik bilincinin çocuk yaşta oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

Aydın’da trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulmasına yönelik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro personelleri tarafından verilen eğitimler aralıksız devam ediyor. 4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası’nda da çalışmalarına hız kazandıran ekipler, özellikle çocuklarda trafik bilincinin oluşturulmasının önemine dikkat çekiyor. Bu çerçevede Eğitim Büro personelleri ve şahin ekipleri, “Hayatla Yarışılmaz” sloganıyla alışveriş merkezlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek, trafik güvenliği eğitimi verdi. Ailelere ve özellikle çocuklara verilen trafik eğitiminde bilgilendirici broşürler de dağıtılırken, etkinlikte emniyet kemeri, aşırı hız, yaya geçidi önceliği, hatalı sollama ve alkollü araç kullanma gibi birçok konuda vatandaşları uyararak çocuklara erken yaşta trafik kurallarını öğretmenin öneminin altını çizdi. Toplumda trafik bilincini artırmak ve trafik kazalarını önlemek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerin aralıksız devam edeceği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER