banner61

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

banner35

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUHARREM AYININ GELMESİYLE BİRLİKTE HER YIL GELENEKSEL OLARAK YAPTIĞI AŞURE İKRAMLARINI, BU YIL DA AYDIN’IN TÜM İLÇELERİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR. BİNLERCE VATANDAŞA YAPILACAK OLAN AŞURE İKRAMININ İLKİ KOÇARLI, ATÇA VE KARACASU İLÇELERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden vatandaşlara aşure ikramı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayının gelmesiyle birlikte her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure ikramlarını, bu yıl da Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Binlerce vatandaşa yapılacak olan aşure ikramının ilki Koçarlı, Atça ve Karacasu ilçelerinde gerçekleştirildi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muharrem ayının bereket getirmesini dileyip; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini temenni etti. Vatandaşlar ise gelenekleri yaşatmaya devam ettiği için Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Aşure ikramı tüm ilçelerde yapılacak

Aşure ikramları sırasıyla; 1 Ağustos günü Efeler Bey Cami önü ve Yağcılar içi girişi, Bozdoğan’da; 2 Ağustos günü Söke ve Yenipazar’da; 3 Ağustos günü Nazilli, Germencik ve Çine’de; 4 Ağustos günü Buharkent, İncirliova, Sultanhisar ve Kuşadası’nda; 5 Ağustos günü ise Didim, Karpuzlu, Köşk ve Kuyucak’ta gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2023, 16:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER