Karacasu’da polis ekipleri vatandaşları KADES konusunda bilgilendirdi

banner35

KARACASU İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ, KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME KAMPANYASI KAPSAMINDA PAZARCI ESNAFLARINA VE PAZAR YERİNDEKİ VATANDAŞLARA YÖNELİK BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU.

Karacasu’da polis ekipleri vatandaşları KADES konusunda bilgilendirdi

Karacasu İlçe Emniyet Amirliği, kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik bilgilendirme kampanyası kapsamında pazarcı esnaflarına ve pazar yerindeki vatandaşlara yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Toplumda kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak ve Kadına Destek Uygulaması gibi önleyici mekanizmaların kullanımını teşvik etmek için yurt genelinde çalışmalar sürüyor. Karacasu ilçesinde de Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Kadına Destek Uygulaması (KADES) ve aile içi şiddetle mücadele konularında bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Emniyet yetkilileri, vatandaşlara kadına karşı şiddetin önlenmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirmelerde bulundu.

Vatandaşlar da şiddetin önlenmesi için toplumsal farkındalığın artırılmasının önemine vurgu yaparak bilgilendirme çalışması için emniyet ekiplerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2024, 08:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER