banner61

Epilepsi nöbeti geçiren çocuğu hastaneye götüren taksici: “Ben vatandaşlık görevimi yaptım”

banner35

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNDE DENİZDEN ÇIKAN VE EPİLEPSİ NÖBETİ GEÇİREN 3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İDDİAYA GÖRE TAKSİCİLER ÜSTÜ ISLAK DİYE ALMAZKEN, AYNI BÖLGEYE MÜŞTERİ GETİREN VE ÇOCUĞU HASTANEYE YETİŞTİREN TAKSİCİ “BEN VATANDAŞLIK GÖREVİMİ YAPTIM” DİYE KONUŞTU.

Epilepsi nöbeti geçiren çocuğu hastaneye götüren taksici: “Ben vatandaşlık görevimi yaptım”

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde denizden çıkan ve epilepsi nöbeti geçiren 3 yaşındaki çocuğu iddiaya göre taksiciler üstü ıslak diye almazken, aynı bölgeye müşteri getiren ve çocuğu hastaneye yetiştiren taksici, “Ben vatandaşlık görevimi yaptım” dedi.

Olay, geçtiğimiz günlerde Kuşadası ilçesindeki Kadınlar Denizi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, epilepsi hastası olan 3 yaşındaki M.D., denizde bir anda nöbet geçirdi. Anne H.D. (29) çocuğunu kucağına alıp taksi ile hastaneye götürmek istedi. Bir taksiyi durduran çaresiz kadın, taksicinin “Burası başka bir durak önü, sizi alamam” cevabı ile karşılaştı. Durağa gelen ve yardım isteyen anne H.D., bu sefer taksicilerden iddiaya göre “Üstünüz ıslak ve sizi alamayız” cevabını aldı. Aldığı cevap ile şok olan anne, çaresizce kucağında çocuğu ile dakikalarca koşuşturdu. İlk durdurduğu taksici geri dönerek zor durumdaki anneye, “Sizi almadılarsa ben götüreyim hastaneye” dedi. Taksici, nöbet geçiren çocuğu ve annesini taksiye alarak hastaneye götürdü. Tedavi altına alınan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili aile taksi durağından şikayetçi oldu.

“Ben vatandaşlık görevimi yaptım”

Anne ve çocuğunu hastaneye götüren taksici Süleyman Yılmaz, “Aracımda müşteri vardı. Kadınlar Denizi’ne geldiğimde müşteriler inerken o anda bir bayan geldi elinde çocukla. Benden taksi istedi. Buradaki duraktan almasını söyledim. Çünkü burada durak varken biz yolcu alamıyoruz. Kadın gitti, tekrar geri geldi ’Onlar bizi almıyorlar’ dedi. ’Nasıl almazlar’ dedi. İki kişi geldi duraktan, ’Sen alıyor musun almıyor musun’ dediler. Ben de ’Siz niye almıyorsunuz?’ deyince ’Yorum yapma, alıyorsan al, almıyorsan alma’ dediler. Ben de olayın tam olarak ne olduğunu bilmediğim için önce ben de almadım. Getirdiğim müşterileri indirdikten sonra geri döndüğümde kadını gördüm. Taksi durağının ilerisinde ’Çocuğum, çocuğum’ diye feryat ediyordu. O anda hiçbir şeye bakmadan aldım gittim. Diğer arkadaşlar niçin almadılar, üstü ıslak diye mi başka bir nedenle mi onu bilmiyorum. Yalnız ben vatandaşlık görevimi yaptım bir taksici olarak, hepsi bu” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER