Aydın’ın trafik çilesinin nedenlerinden biri denetimsizlik

banner35

AYDIN’IN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ OLAN TRAFİK SORUNUNA NEDEN OLAN EN ÖNEMLİ ETKENLERDEN BİRİNİN DENETİMSİZLİK VE İŞ YERİ SAHİPLERİNİN MEKANIN ÖNÜNDEKİ YOLU TAPULU MÜLKÜ GİBİ GÖRMESİ OLDUĞU BELİRLENDİ.

Aydın’ın trafik çilesinin nedenlerinden biri denetimsizlik

Aydın’ın en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununa neden olan en önemli etkenlerden birinin denetimsizlik ve iş yeri sahiplerinin mekanın önündeki yolu tapulu mülkü gibi görmesi olduğu belirlendi. Efeler ilçe merkezinde pek çok cadde ve sokakta araç parkına ayrılan yerlerin çeşitli yöntemlerle dükkan sahiplerince işgal edildiği ve ilgili kurumların denetimsizliğinden dolayı da trafik sorunların çözülemediği ortaya çıktı.

Aydın’da trafik akışının en sıkıntılı olduğu bölgelerin başında yer alan başta Efeler ilçe merkezindeki Ramazanpaşa, Hasanefendi, Güzelhisar ve Kurtuluş Mahallerinde dükkanların pek çoğu kaldırımı ve yolu sanki kendi malları imiş gibi hükmediyor. Bir araç sürücüsü herkese açık olan dükkanın önüne aracını park etmek istese ya üstü kapalı tehdide uğruyor ya da hakaret ediliyor.

Kaldırım ve yolu işgal etmek için esnafların çeşitli yöntemler denediği Aydın’da bunun örneklerinden biri de Vali Konağı Bulvarı üzerindeki demir kaynağı ile yolda durması sağlanmış bisiklet. Denetimsizliği fırsat bilen esnaf dükkanının önüne kimsenin park etmemesi için oturağı dahi olmayan bisikleti yola koyan esnaf yaşanan trafik sorunun artmasına neden oluyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2024, 11:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER