banner61

Aydın’da sınav trafiği

banner35

AYDIN’DA KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (KPSS) ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ (ÖABT) SINAVI DOLAYISIYLA YOĞUN BİR SINAV TRAFİĞİ YAŞANDI. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜSÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN SINAVLARDA TRAFİK KİLİTLENİNCE PEK ÇOK ADAY ARAÇTAN İNİP YOLA YAYA DEVAM ETTİ.

Aydın’da sınav trafiği

Aydın’da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı dolayısıyla yoğun bir sınav trafiği yaşandı. Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilen sınavlarda trafik kilitlenince pek çok aday araçtan inip yola yaya devam etti.

Aydın’da binlerce lisans mezunu ve son sınıf öğrencisi kamuda iş bulmak hedefiyle girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavlarına girdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının ilk oturumu 10.15 itibariyle başlayıp 12:45’te sona erdi.

Sınav dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsü en yoğun günlerinden birini yaşarken, sınava girenlerin trafik sorunu yaşamamak için öğlen arasını sınav merkezinin çevresindeki ağaçların altında geçirdiği görüldü.

Öğleden sonra 14.45’te başlayacak olan ÖABT İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı ise saat 16.45’te sonra erecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 11:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER